Hotel Drnholec

Blízké okolí

Procházka na rozhlednu

Pokochejte se výhledem na Pálavu a Novomlýnské nádrže z Drnholecké rozhledny U Křížku. Cestou zpět minete několik vinic. Jedná se o krátkou nenáročnou procházka s mírným stoupáním k rozhledně.

Procházka mezi vinnými sklepy

Nahlídněte pod pokličku nejdelší jihomoravské tradici - vinařství. Procházka podél vinných sklípků lahodí oku i chuti - téměř vždy potkáte ochotného vinaře, který Vás rád pozve na ochutnávku. Náročnost záleží na množství požitého vína.

Procházka podél Dyje

Řeka zahalená v mlžném oparu a všude spousta vodního ptactva - ideální pro svižnou procházku, jejíž délka záleží čistě na Vás. Nejedná se o okruh, musíte se vrátit stejnou cestou. Trasa je zcela bez stoupání, avšak s nedostatkem stínu.

Tipy na výlet

Mikulov

V Mikulově si můžete prohlédnout monumentální zámek a Dietrischsteinskou hrobku, projít se židovskou čtvrtí a vyšlápnout na Svatý kopeček, kde Vás čeká nezapomenutelný výhled. To vše v doprovodu skvělého místního vína. Na celý Mikulov se můžete podívat i z Kozího hrádku.

Znojmo

Výlet stvořený pro milovníky historie a romantických zákoutí. Ve Znojmě můžete mimo jiné obdivovat známou přemyslovskou rotundu sv. Kateřiny nebo třeba středověké podzemí, kde je několik tras včetně adrenalinové. Každoročně se zde koná znojemské vinobraní.

Pálava a Děvičky

Pálavu můžete přejít pěšky, na jednom konci se pokochat výhledem z hradu Děvičky a na konci druhém navštívit Kozí hrádek na Stolové hoře. Pálavu také můžete objet na kole, ochutnat místní vína anebo poznat kus lidské historie v Archeoparku Pavlov, který byl oceněn jako Stavba roku 2016.

Lednický areál

Známému areálu dominuje novogotický zámek obklopený rozlehlým anglickým parkem. V parku jsou rozmístěny další památky - Minaret nebo umělá zřícenina Janohradu. Areál je vhodný k celodennímu výletu. Využít můžete koňský povoz nebo plavbu lodí.

Valtice

Zámek Valtice s nově zrekonstruovaným barokním divadlem a jízdárnou, stojí za to vidět. Ve Valticích také můžete navštívit monumentální Křížový sklep, jehož prohlídka zahrnuje degustaci vína. Stavte se i ve vinařské Stodole nebo Vinařské pohotovosti.

Aqualand Moravia

V Aqualandu Moravia se můžete vyřádit a vybít svou energii ve 14 bazénech a 20 vodních atrakcích. V areálu je také wellness zóna, solná prohřívárna a sauna. Ideální výlet pro kohokoli akčního a zejména pro rodiny s dětmi. Nemáte plavky? Nevadí! Lze je koupit přímo na místě.

Lázně Laa an der Thaya

Termální rakouské lázně Laa an der Thaya Vás potěší teplotou vody 42°C, solným a masážním bazénem, dětskou zónou a dalšími atrakcemi.

Služby hotelu

Mapy a brožury na recepci

Zařídíme degustace

Zabalíme svačinu

Půjčujeme trekingové hole

Půjčujeme kola

Úschovna kol