Hotel Drnholec

Lázeňská procedura

Lázeňská procedura v našich hotelových lázních zahrnuje nahřátí v infrasauně, koupel v měděných vanách s himalájskou solí a konopím a závěrečný odpočinek pod solnou stěnou. Maximální relaxace, po které se budete cítit jako znovuzrození. A proč je celý rituál sestaven právě z těchto jednotlivých procedur?

Nahřátí v infrasauně vás rozpálí a rozehřeje každý kousek vašeho těla. Zvenku i zevnitř. Zatímco klasická nebo parní sauna nejsou vhodné pro každého, infrasauna je doporučována pro své značné zdravotní benefity. Na rozdíl od klasické sauny je v infrasauně organismus prohříván rovnoměrně, po celém svém povrchu. Teplota se v infrasauně pohybuje maximálně do 55 stupňů, díky tomu je infrasauna vhodná i pro jedince, kteří špatně snáší velké teplo. Avšak dokonale prohřeje, pomůže eliminovat únavu a stres, pomáhá na bolavá záda i bolavé svalstvo, je vhodná pro lidi s chronickou bolestí kloubů a zlepšuje funkci kardiovaskulárního systému.

Koupel v měděných vanách s himalájskou solí a konopím má obrovský zdravotní přínos. Měď, ze které je vana vyrobená, zde není náhodou. Jde o ušlechtilý kov, který umí pečovat o zdraví celého našeho organismu. Koupel v měděné vaně přispívá ke zdravému fungování svalstva, posiluje imunitní systém a má pozitivní vliv na plodnost. Himalájská sůl, o kterou je koupel obohacena, obsahuje vysoké množství železa. Navíc, jde o přírodní prostředek, který vyvažuje pH organismu, reguluje krevní tlak, pečuje o zdravý cévní systém, dýchací soustavu a podporuje libido. Oddaluje známky stárnutí a detoxikuje. Koupel v himalájské soli také pomáhá předcházet svalovým křečím. Konopí v koupeli se zase stará o zdravou pokožku. Je vhodné pro jedince, kteří trpí atopickým ekzémem, lupénkou, akné či suchou pokožkou. Konopí je však vhodné i při bolestech kloubů, svalů, šlach, ale rovněž i při nadměrné psychické vyčerpanosti či při stresu.

Závěrečný odpočinek pod solnou stěnou je blahodárný především pro dýchací a nervový systém. Napomáhají tomu minerály, které jsou v solné stěně obsažené. Především jde o minerály železa a manganu. Sůl navíc může zlepšovat ionizaci vzduchu, bude se vám dýchat tak skvěle, jako byste právě leželi na pláži u moře. Odpočinek pod solnou stěnou napomáhá rovněž k regeneraci sil, k psychické pohodě a vede ke kvalitnímu hlubokému spánku. Dokonale vás zklidní a očistí od následků stresu. Celkově pak podporuje pozitivní energii a dobrou náladu.